ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2026 წლის 16 თებერვლის ბიუროს მორიგი სხდომის საკითხთა ნუსხა 1. ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერიის კულტურის, განათლების სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის მიერ გაწეული მუშაობის შესახებ ანგარიში მომხს: ირინე ჩხეიძე ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერიის კულტურის, განათლების სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა სამსახურის უფროსი 2. ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერიის ადმინისტრაციული სამსახურის მიერ გაწეული მუშაობის შესახებ ანგარიში მომსხ: კახაბერ გოლუბიანი ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერიის ადმინისტრაციული სამსახურის უფროსი
2025 წელი — ინფრასტრუქტურული შედეგები ხარაგაულში
2025 წელს ხარაგაულის მუნიციპალიტეტში  46 ინფრასტრუქტურული პროექტი განხორციელდა , რაც 10 პროექტით მეტია 2024 წელთან შედარებით. ზრდა პროექტების რაოდენობაში: +28%. პროექტების განსახორციელებლად რეგიონალური განვითარების პროექტების ფონდიდან, 6 652 643 ლარი გამოიყო, რაც 601 372 ლარით მეტია გასულ წელთან შედარებით. ფინანსური ზრდა: +10% განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, რომ : ყველა პროექტი დასრულებულია 11 პროექტზე სამუშაოები შესრულდა წინსწრებით (დაახლოებით 2 მლნ ლარის ფარგლებში), რამაც მუნიციპალიტეტს დამატებითი რესურსის მობილიზების შესაძლებლობა მისცა. პროცესების დაგეგმვა და განხორციელება უშუალოდ მიმდინარეობდა მუნიციპალიტეტის მერის, კობა ლურსმანაშვილის ჩართულობითა და კოორდინაციით, რაც უზრუნველყოფდა სამუშაოების დროულ შესრულებასა და რესურსების მაქსიმალურად ეფექტიან გამოყენებას. აღნიშნული შედეგები კიდევ ერთხელ ადასტურებს, რომ სწორ დაგეგმვას და პასუხისმგებლიან მართვას რეალური და გაზომვადი შედეგები მოაქვს. 2025 წელს განხორციელებული ინფრასტრუქტურული პროექტები  ღორეშა–მარიამწყაროს გზის რეაბილიტაცია (III ეტაპი)   სოფელ ხორითის ცენტრალური გზის რეაბილიტაცია (II ეტაპი)   სოფელ ნებოძირში ცენტრალური გზის რეაბილიტაცია (II ეტაპი)   სოფელ ბაზალეთში ლომსაძეების საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ვარძიაში საუბნო გზების რეაბილიტაცია (2 უბანი)   სოფელ ღუდუმექეთში გზის რეაბილიტაცია (კახორის ეკლესიამდე მისასვლელი გზა)   სოფელ ლახუნდარაში გზის რეაბილიტაცია (მელქაძეების უბანი)   სოფელ ვაშლევში გზის რეაბილიტაცია   სოფელ წაქვაში გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ჯაფაროულში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ კიცხში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (II ეტაპი)   სოფელ ხუნევში გზის რეაბილიტაცია (გუბათის უბანი, II ეტაპი)   სოფელ ლეღვანში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (კაჟნარი–კოდაბოლოს უბანი)   ბორი–საქარიქედის დამაკავშირებელი გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ვახანში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (ელაზნაურის და არევაძის უბანი)   სოფელ ღარიხევში გზის რეაბილიტაცია (ჭილოფის უბანი)   სოფელ საღანძილეში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (მაღლამინდორის უბანი)   სოფელ ხიდარში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ღუდუმექეთში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ლაშეში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ უბისაში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ პატარა ვარძიაში გზის რეაბილიტაცია (დვლების უბანი)   სოფელ მარელისში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ლეღვანში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (ბუნგების უბანი)   სოფელ წყალაფორეთში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (ბუდიანეთის უბანი)   სოფელ ბორითში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ კიცხში საუბნო გზების რეაბილიტაცია   სოფელ ვახანში საუბნო გზების რეაბილიტაცია   სოფელ ლახუნდარში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ დეისში (კაპანაძეების უბანი) საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ვერტყვიჭალაში (სკოლასთან) საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ხევში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ღორეშაში საუბნო გზების რეაბილიტაცია   სოფელ ფარცხნალში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ საბეში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ბორში გზის რეაბილიტაცია   სოფელ წაქვაში (ზედა უბანი) საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ბაზალეთში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ხემაღალში გზის რეაბილიტაცია   პატარა ხარაგაულში საუბნო გზების რეაბილიტაცია   სოფელ უბისაში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ მარელისში საუბნო გზის რეაბილიტაცია (II ეტაპი)   ღორეშა–მარიამწყაროს გზის რეაბილიტაცია   სოფელ ქროლში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ წიფში საუბნო გზის რეაბილიტაცია   სოფელ თეთრაწყაროში საუბნო გზის რეაბილიტაცია