ხარაგაულის მერი კლიმატის ცვლილების საკითხებზე გამართულ სათემო ფორუმს დაესწრო
ხარაგაულის მერი, კობა ლურსმანაშვილი, კლიმატის ცვლილებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირების საკითხებზე გამართულ სათემო ფორუმს ესწრებოდა. ღონისძიებაზე განხილული იყო კლიმატის ცვლილებისადმი ადაპტაციის შესაძლებლობები, საფრთხეების პროგნოზირება, აგრომეტეოროლოგიური სერვისების განვითარება და საგანმანათლებლო ინიციატივების მნიშვნელობა. ფორუმში მონაწილეობდნენ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილე სოლომონ პავლიაშვილი, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე მზია გიორგობიანი და გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მუდმივი წარმომადგენლის მოადგილე საქართველოში ნილს ქრისტენსენი. ღონისძიების ფარგლებში დაჯილდოვდნენ პროგრამის „კლიმატის ცვლილებებით გამოწვეული კატასტროფების რისკის შემცირება საქართველოში“ ფარგლებში ჩატარებული გარემოსდაცვითი კონკურსების გამარჯვებულები. კლიმატის ცვლილება სერიოზული გამოწვევაა, და ასეთ შეხვედრებს მნიშვნელოვანი როლი აქვს პრობლემების გაცნობიერებასა და მათი გადაჭრის გზების ერთობლივ ძიებაში.
7 აპრილს საკრებულოს მორიგი სხდომა გაიმართება
ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2025 წლის 07 აპრილის მორიგი სხდომის  დღის წესრიგი 1.ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის თვითმმართველი ერთეულის 2024 წლის ბიუჯეტის შესრულების შესახებ ანგარიში. მომხს: ვარლამ ჭიპაშვილი ; ვლადიმერ გელაშვილი 2.ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის ა(ა)იპ მოსწავლე-ახალგაზრდობის სახლის ხელმძღვანელის ანგარიში გაწეული მუშაობის შესახებ   მომხს: ჰამლეტი ბერაძე 3.ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს განათლების, კულტურის და ახალგაზრდულ საქმეთა კომისიის ანგარიში გაწეული მუშაობის შესახებ   მომხს: მარინე ხვედელიძე 4.„ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული ქონების საპრივატიზაციო ობიექტთა ნუსხის დამტკიცების შესახებ“ ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2020 წლის 09 მარტის N50/11 განკარგულებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე  მომხს: ინგა ლურსმანაშვილი 5.„ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული ქონების საპრივატიზაციო ობიექტთა გეგმის დამტკიცების შესახებ“ ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2020 წლის 09 მარტის N50/12 განკარგულებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე მომხს: ინგა ლურსმანაშვილი 6.საქართველოს სახელმწიფო ბიუჯეტით გათვალისწინებული საქართველოს რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან სოფლის მხარდაჭერის პროგრამის ფარგლებში სარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერის მიერ წარმოდგენილი 2025 წელს განსახორციელებელი პროექტების დამტკიცებისა და ხარაგაულის მუნიციპალიტეტისათვის გამოყოფილი თანხის დასახლებების მიხედვით განაწილების შესახებ მომხს: პეტრე შარიქაძე საკრებულოს თავმჯდომარე მანანა ბარბაქაძე